Dekonil Stropiyer Kartonpiyer 10 cm
Dekonil Stropiyer Kartonpiyer 10 cm

Dekonil Stropiyer Kartonpiyer 10 cm (DS-88)

0,00
Marka : Dekonil
Stok Miktarı : 0

Kargo ücreti "ALICI ÖDER" olarak gönderilecektir.

 

Fiyatımız 1 metre icin geçerlidir.

Stropiyer Kartonpiyer Düz 10 cm

 

Ürün Ölçüsü : G:200cm x D:0,9cm x Y:10cm

 

Standart olarak boyları 2 metredir. Sitemizde bordür, 1 metre fiyatı olarak yazılıdır. Boyları 2 metre olduğu için 2 metre ve katları olarak satın alınız.

 

Stropiyer Kartonpiyer Özellikleri

 

Strafor ya da stropiyer olarak da bilinen ve alçının yerini alan bu ürünler, falçata ve mastik yardımı ile hem kolay uygulanabilir hem de toz kir bırakmaz ve temizliği çok kolaydır. Alçı nem ve rutubet stropiyere sirayet ederken, köpük nem ve rutubet oluşumunu engelleyerek yalıtım da yapmaktadır. Duvarlara dekor amaçlı uygulanan stropiyer kartonpiyer modelleri üzeri istenildiği takdirde su bazlı ya da plastik boyalar ile boyanabilir.

 

Stropiyer Kartonpiyer Nasıl Uygulanır ?

 

Öncelikle kartonpiyeri yapacağınız tavan ve duvar yüzeyi temiz olmalıdır. Uygulama yapacağınız kartonpiyerin basar ölçülerine duvarın üst köşesinden aşağıya doğru işaretlenir. Boyalı ip(çırpı ipi) kullanarak ölçü çizligilerini sağdan sola doğru belirgin olması sağlanır. 

Kesim aparatı kullanarak iç ve dış kenar kesimleri ayarlanır. Kesim aparatını kartonpiyer aldığınız mağazadan da talep edebilirsiniz. 

Toz yapıştırıcı 1/1,5 oranında suya serpilerek yoğurt kıvamına gelene kadar karıştırılır. Donma süresi 30-45 dakikadır. Hem yapıştırmada hem de rutuş işlemlerinde için kullanabilirsiniz. 

Kartonpiyerin üst ve alt kısımlarına yeteri miktarda sürünüz. Yapıştırıcının dışarı taşması sağlanacak şekilde yapıştırınız. Yapıştırıcının dışarı taşması, hem çatlamaması için, hem de rutuş işlemi için faydalı olacaktır.

Daha önceden boyalı ip ile hiza aldığımız yere denk gelecek şekilde yapıştırınız. Köşe yerleri ağız ağıza gelecek şekilde dikkatlice uygulama yapınız. Taşan yapıştırıcıyı rutuş işlemi için kullanabilirsiniz.

Sulu fırça ile prüzlü ve rutuş sonrası kalan fazlalıkları almak için ve düzleştirmek için hafifçe fırçalayın. Gerekirse ortalama 2-4 saat sonra tekrar sulu fırça ile üzerinden geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR