Duvar Kağıdı Kullanımı

duvar kağıdı nasıl kullanılır

Duvar Kağıdı Kullanımı

Ev alanlarımızın perspektif havasını değiştirebilmek için duvarlarımız en önemli etkendir. Evimiz de, iş yerimizde ambiyans değişikliği yapmak isteyebiliriz. Farklı duvar kağıdı tasarımları ile göz alıcı modeller ile iç mekanlarınıza şıklık katabilmeniz oldukça mümkün. Evinizde ve iş yerinizde doğru seçimler yaparak, doğru renkler kullanarak farklı model ve tasarımlar ile göz alıcı bir iç tasarım dizaynı elde edip misafirlerinizi etkileyebilmeniz oldukça kolay olacak. Son yıllarda duvar dekorasyonunun pratik çözümü olarak görülmesi ev dekorasyonuna artı değer katmasıyla kullanım alanı ve oranı artan duvar kağıtları, ev dekorasyonunun vazgeçilmezi haline geldi.

 

Doğru mekanda doğru duvar seçimi oldukça iç mekanınız için önem taşımaktadır. Bu koşullarda evde yaşayan kişi sayısı, çocuk mevcudiyeti ve yaş aralığı, evcil hayvan bulunup bulunmaması duvar kağıdı modelleri için en uygununu seçebilmek için etkili olacaktır. Duvar kağıdı seçiminde verilmesi gereken kararların başını kişinin kendine neyin iyi geleceğini belirlemesi oluştururken ikincil koşul hangi mekanda hangi desen ve renklerin tercih edileceğine karar verilmesidir. Metrekarenin küçük olduğu, alçak tavanlı ve dar açıklıklı mekanlarda karmaşık desenlerin yerini durgun figürlü ve açık renkli duvar kağıtlarının alması risk almanın önüne geçerek şık ve güvenli bir atmosfer oluşmasına katkı sağlar.

 

Duvarı dekoratif kağıtla kaplama uygulamasının yaygınlaşmasıyla ve bu ürünlerin anti bakteriyel özellikle üretilmeye başlanmasıyla birlikte boyaya nazaran çok daha kullanışlı ve temiz bir ortam elde edebiliyor olunması bu ürüne olan rağbeti de arttırmıştır. Bununla birlikte evin her duvarında da aynı uygulamanın yapılması, ortamı tarz olarak biraz sıkıcı hale getirdiğinden; mutfak, banyo gibi daha az kullanılır olan alanlarda daha iddialı bir dekorasyon uygulaması; yatak odası, salon gibi gibi alanlarda da evin ve bireylerin kendine has ruhunu yansıtabilecek uygulamaların yapılması uygun olur.

 

 

Ortamın metrekaresinin ne kadar olduğu, ortamda kaç duvar olduğu ve uzunluklarının ne kadar olduğu seçilecek kağıtlar için oldukça önemlidir. Salon ve oturma odalarında mekanın tümünde göz alıcı veya kararlı stil üzerinden gidilmeyebilir. Yemek bölümü, kitap okuma bölümü gibi özelleşmiş bölgelerdeki renk ve desen farklılıklarıyla kaçış noktaları yaratılabilir. Dekorasyon seçimi yapıldığına vb. hususlara dikkat edilerek ortamda sırıtmayacak ve şıklığı bütünleyecek duvar kağıdı modeli seçimi yapılması çok daha doğrudur.

Etiketler: duvar kağıdı
Şubat 26, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR