Yatak Odası Duvar Çıtası

Boyanabilir duvar çıtaları son günlerin en popüler dekorasyon uygulamalarındandır. Ev, ofis, restoran, hotel ve benzeri alanlarda son derece kullanışlı olan bu çıtalar farklı boyanabilir olduğu için her renge uyum sağlamaktadırlar ve tüm duvar boyalarıyla sorunsuz bir şekilde boyanabilmektedir. Boyanabilir duvar çıtası uygulaması yaptırmak isteyenler genellikle nasıl bir modelleme yapacakları ve hangi kalınlıklarda duvar çıtaları kullanmaları gerektiği konusunda kararsız kalmaktadır. Burada en önemli belirleyici sizin zevkiniz ve tarzınızdır. Boyanabilir duvar çıtaları kişinin zevkine göre dizayn edebileceği bir uygulamadır. İster dikdörtgenler oluşturarak ister kareler tercih ederek ikili yahut tekli çerçeveler şeklinde kullanılmaktadır. Çıtaların kalınlıkları konusunda seçenek oldukça fazladır. 

Yatak Odası Duvar çıtası kaç cm olmalı?

Diğer alternatif ise Yatak Odası duvarının altı kısmı kullanılarak yapılan çıtalama uygulamasıdır. Burada ortaya bordür dediğimiz 7cm çıtalar kullanılır. Bordür altında daha küçük çerçeveler kullanılmaktadır. İç içe iki yatay dikdörtgen şeklinde yapılan bu uygulamada genel olarak 4 cm ve 2,5 cm duvar çıtası kullanılmaktadır.

Yatak Odası Duvar çıtası nasıl yapıştırılır?

Boyanabilir duvar çıta ve motiflerini uygulayacağınız alana hızlı kuruyan silikon ile yapıştırabilirsiniz. Silikon kuruyana kadar beyaz bant ile yapıştırılır ve kuruduktan sonra bant çıkartılır. Beyaz mastik ile köşe birleşim yerleri, çıta kenarlarında kalan boşluklar ve motif birleşim doldurulur bu sayede kusursuz görünüm elde edilir. Her türlü iç cephe boyası ile duvar çıta ve motifleri boyanabilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR