Salon Duvar Çıtası

Salonlar evin en çok kullanılan yaşam alanlarından biridir ve herkes salon dekorasyonuna oldukça özen göstermektedir. Boyanabilir duvar çıtası uygulamasının en çok tercih edildiği yaşam alanı da salondur. Boyanabilir duvar çıtaları salonlarda, özellikle yemek masasının arkası, koltuk takımının üzeri ve televizyon ünitesi şeklinde kullanılmak için çok şık duracak bir seçeneklerdir. Salon mobilyaları çok şık olan evlerde çıta kenarlarına motif uygulamaları yapılabilir. Çerçeve, tablo, aydınlatma ve aynalar ile çıta dekorasyonu tamamlanabilir.

Salon Duvar çıtası kaç cm olmalı?

Diğer alternatif ise Salon duvarının altı kısmı kullanılarak yapılan çıtalama uygulamasıdır. Burada ortaya bordür dediğimiz 7cm çıtalar kullanılır. Bordür altında daha küçük çerçeveler kullanılmaktadır. İç içe iki yatay dikdörtgen şeklinde yapılan bu uygulamada genel olarak 4 cm ve 2,5 cm duvar çıtası kullanılmaktadır.

Salon Duvar çıtası nasıl yapıştırılır?

Boyanabilir duvar çıta ve motiflerini uygulayacağınız alana hızlı kuruyan silikon ile yapıştırabilirsiniz. Silikon kuruyana kadar beyaz bant ile yapıştırılır ve kuruduktan sonra bant çıkartılır. Beyaz mastik ile köşe birleşim yerleri, çıta kenarlarında kalan boşluklar ve motif birleşim doldurulur bu sayede kusursuz görünüm elde edilir. Her türlü iç cephe boyası ile duvar çıta ve motifleri boyanabilmektedir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR