Koridor Duvar Çıtası

Odaları birbirine bağlayan ve belki de evlerde en çok geçilen alanlar koridorlardır. Koridorlar genellikle tablo çerçeve asılan düz alanlardır. Son zamanlarda boyanabilir koridor çıtaları koridor dekorasyonunun trendi haline gelmiştir. Boyanabilir koridor duvar çıtaları genellikle iki şekilde kullanılmaktadır. Tüm duvarın kullanıldığı ve salonlarda da sıklıkla tercih edilen çerçeveler şeklinde ve yine aydınlatma, çerçeve ve tablolarla birlikte kullanılabilmektedir.

Koridor Duvar çıtası kaç cm olmalı?

Diğer alternatif ise koridor duvarının altı kısmı kullanılarak yapılan çıtalama uygulamasıdır. Burada ortaya bordür dediğimiz 7cm çıtalar kullanılır. Bordür altında daha küçük çerçeveler kullanılmaktadır. İç içe iki yatay dikdörtgen şeklinde yapılan bu uygulamada genel olarak 4 cm ve 2,5 cm duvar çıtası kullanılmaktadır.

Koridor Duvar çıtası nasıl yapıştırılır?

Boyanabilir duvar çıta ve motiflerini uygulayacağınız alana hızlı kuruyan silikon ile yapıştırabilirsiniz. Silikon kuruyana kadar beyaz bant ile yapıştırılır ve kuruduktan sonra bant çıkartılır. Beyaz mastik ile köşe birleşim yerleri, çıta kenarlarında kalan boşluklar ve motif birleşim doldurulur bu sayede kusursuz görünüm elde edilir. Her türlü iç cephe boyası ile duvar çıta ve motifleri boyanabilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR